Yüz germe ve boyun germe operasyonları birbirlerinin sınırlarına girdikleri için çoğu zaman birlikte ele alınması gereken, ancak ihtiyaca göre ayrı ayrı da yapılabilecek operasyonlardır.  Zaman içerisinde deri, yağ ve kas dokuları esnekliğini ve sıkılığını yitirir, yüz kasları zayıflayarak gevşer, yağ tabası ise eriyerek incelir. Bunun sonucunda yüzümüzde derin kırışıklıklar, yanakların sarkması, cildin buruşması, yüzümüzün yağ tabakası ile birlikte aşağı doğru sarkması, yüzümüzdeki mevcut yağ yastıkçıklarında hacim olarak bir küçülme (atrofi) ve buna paralel yüzümüzde bir düzleşme, küçülme görülür. Yaşlanan yüzün 10-15 yıl önce ki görünümüne geri döndürülmesi yüz gerdirme ameliyatı ile mümkündür.

Hastalarımızın yüz deformasyonun çok yüksek olması durumunda tüm yüz gerdirilir, gerek görülürse boyun gerdirme de operasyona dahil edilir.

Yaşın ilerlemesi, fazla miktarda kilo alınıp verilmesi, genetik faktörler gibi sebeplerle gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinde gevşemeler ya da yağlanmalar oluşur.  Bu gelişmeler deri bolluklarına ve yüz şeklinin bozulmasına neden oluşturur ve kişiyi daha yaşlı gösterir.  Gıdı bölgesindeki yağ fazlalıkları da bu yaşlı görünüme eşlik eder. Bazen gıdı bölgesinin yağlanması sonucu boyun fark edilemez duruma gelebilir. Bu durumdan rahatsızlık duyan hastalarımız için boyun gerdirme ameliyatı iyi bir çözümdür.

Günümüzde bayanların yanında erkek hastalarımızın da çok tercih ettiği bir estetik operasyondur.   Boyun gerdirme ameliyatı genellikle yüz gerdirme ameliyatının devamı olarak kullanılırken bazen sadece boyun gerdirme operasyonu da gerekli olabilir.
Boyun gerdirme operasyonu tamamen ağrısız bir operasyondur. Hasta boyun altına yerleştirilecek drenlerden dolayı 2 gün hastanede yatışını yaptıktan sonra taburcu edilir. Boyun gerdirme ameliyatı sonrasında hastalarımız, çene ve boynun birbirinden ayrıldığını, çenenin belirginleşerek daha genç bir görünüme ulaşacaklardır.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR