İnsan vücudu belli oranda kavisli yapılardan oluşur. Bel bölgesi içe doğru kavisli iken popo dışarıya doğru çıkık olmalıdır. Bu nedenle popo şekillendirme işlemleri; sırt ve bel bölgesine kombine liposuction ile yapılan estetik işlemlerdir. İçe doğru kavisin oluşturulması basen bölgesi simitlerin liposuction ile alınması, uyluk içi bölgesindeki bölgesel yağ fazlalıklarının liposuction ile alınması mutlaka gereklidir.Temel olarak kalça estetiği üçe ayrılabilir: Kalça popo estetiği, dolgunlaştırma ve biçimlendirme, Kalça popo dikleştirme, Kalça popo küçültme

Popo Estetiğinde bir çok çeşitli cerrahi işlem vardır. Bunlardan en sık gerekenler şunlardır.

Yağ enjeksiyonu: Basenden, belden, poponun alt ve dış tarafından lazer liposuction ile ince kanüllerle yağ alınma işlemidir. Kişinin kendisinden alınan yağ özel işlemlerle yoğunlaştırılır ve poponun üst tarafına yerleştirilir. Bu sayede popo dolgunlaşır.

Popo Protez: Popo üzerinde ki yağın dolgunluk seviyesi üzerinde yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir. Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Kalça Kaldırma: Çok kilo vererek cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR