Kliniğimizde en sık yaptığımız meme büyütme yöntemidir. Hibrid veya kompozit teknik, bu yöntemde anatomik yapıda protezler kas zarının altına yerleştirilerek meme büyütülüp, yağ enjeksiyonları ile protezlerin üst ve iç kenarları örtülür ve daha doğal bir görünüm elde edilir.  Memelerin hem silikon protezlerle, hem de hastanın kendi dokuları ile büyütülmesini sağlamış oluyoruz.

Anatomik protezler daha doğal bir görünüm sağlarken, farklı şekil seçenekleri sayesinde hastanın üst göğüs ve dekolte bölgesini daha iyi dolduruyor, farklı yoğunluktaki jel içerikleri nedeni ile kenarları daha az ele geliyor. Ayrıca bu protezler kapsül gelişimine ve ileride olabilecek deformasyonlara karşı daha dirençliler.

Protezin adale zarının altına, yani subfasyal plana yerleştirilmesi meme altı uygulamalarında gözlenebilen doğal olmayan görünümü ve protez sarkmalarını da azaltıyor.

Yaygın olarak kullanılan kas altı ya da dual-plan uygulamaları iki temel soruna yol açıyor: Kol hareketleri sırasında protezlerin yerinden oynaması ve şeklinin bozulması (özellikle spor sırasında, bikinili iken ya da çıplakken bu görüntüler can sıkıcı olabilmekte), ameliyat sonrası dönemin çok ağrılı olması ve normale dönüşün uzaması.

Subfasyal yerleşim bu sorunları ortadan kaldırmakta. Hastalar diledikleri hareketleri çekinmeden yapabilmekte ve ameliyattan 2-3 gün sonra gündelik hayatlarına dönebilmekteler. Yurt ve şehir dışından gelen hastalarımız 3. Gün kontrol sonrası yolculuk yapabilirler.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR