Göğüsler kadınlar için en önemli güzellik ve özgüven unsurlarından bir tanesidir. Hamilelik, emzirme, yaşlanma, kilo alıp verme gibi nedenlerle göğüsler küçülebilir, bazen sarkabilir ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli boyut ve büyüklüğe ulaşmayabilir.

Bu gibi durumlarda küçük olan memeyi büyütmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan ameliyatlar ile daha dolgun, daha iri, daha kıvamlı, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüsleri oluşturmak mümkündür. Bu göğüs büyütme en uygun silikon meme protezleri ile yapılabilir. Bazen ek olarak daha doğal görünüm için yağ dolgusu kullanılır.(hibrit meme büyütme)

Muayene sırasında ölçümler yapılır, protez ebatına kişi ile beraber karar verilir.  Protez yerleştirme kesisi: Meme altı, meme başı kenarı veya koltuk altı  olabilir. Buna hastanın anatomisine göre karar verilir.  Kliniğimizde çoğu hastada kulandığımız teknik subfasyal (kas üstü) tekniktir.

Yuvarlak protezler çoğu hastada istenlen şekli verir.  Bazen daha doğal bir görünüm isteyen hastalarda anatomik yani damla protez kullanırız. Anatomik protezler daha doğal bir görünüm sağlarken, farklı şekil seçenekleri sayesinde hastanın üst göğüs ve dekolte bölgesini daha iyi dolduruyor, farklı yoğunluktaki jel içerikleri nedeni ile kenarları daha az ele geliyor. Anatomik protezin dezavantajı az da olsa dönme riskinin olmasıdır.

Kullanılan protezin kalitesi  ve güvenirliği çok önemlidir. Ameliyatta kullanılan her silikon protezin kimlik kartı vardır. Mutlaka hekiminizden bunu isteyiniz.

Ameliyat yaklaşık 1-2 saat arası sürer,  hastanede 1 gün yatış yeterlidir. Yurt ve şehir dışından gelen hastalarımız 3. Gün kontrol sonrası yolculuk yapabilirler.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR