Kişinin cinsel  bölgesindeki fiziksel ve estetik problemler, kişisel yaşam kalitenizi ve cinsel yaşam heyecanını bozabilir. Bu problemleri azaltmaya yönelik  yapılan cerrahiye genital bölge estetiği operasyonu diyebiliriz. Kadınların pek çoğu doğuştan veya yaptıkları doğumlardan sonra ya da yaşlanmanın getirdiği sebeplerle genital bölgeleri ile ilgili sorunlar yaşarlar. Bu sorunlar kadınların ve eşlerinin cinsel hayatlarını kötü etkileyebilir. Vajina dudaklarında oluşan şekil bozuklukları; simetrik olmama, sarkma gibi durumlar sebebi ile operasyon gerçekleştirilir. Genital bölge estetiği, kişinin fiziki ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonları: Aşırı kilo kaybı ardından, yer çekimi etkisi ve yaşın ilerlemesi ile genital bölge yağ dokusunu kaybeder, vajina dış dudakların içi boşalır ve sarkar.  Kişi vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara verilir. Böylelikle genital bölgede dolgun ve genç bir görünüm elde edilir.

Labioplasti: Kadın dış genital bölgesinde şekil, büyüklük ve görünümde farklılık nedeniyle iç dudağın cerrahi müdahale küçültülmesi işlemidir. Normal hastada labial sarkıklık 1,5 cm iken labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm dir. Küçültme işleminde istenilen estetik görünümün kazanılmalı ayrıca duyu uçları da korunmalıdır.

Vajinoplasti: Vajina daraltma olarak da bilinir. Kadınlarda gebelik ve doğum sonrası genital bölgedeki vajina dış duvarının esnekliğinin artması sonucu gevşemesi durumuna müdahale edilmesidir. Basit bir cerrahi işlemle vajina daraltılarak bu sorun giderilebilir.

Penis büyütme ameliyatı: fonksiyonel olarak yeterli boyutta ama psikolojik olarak küçük olan penisin uzatma ve kalınlaştırılması yapılabilmektedir. Hastanede kalış süresi 1 gündür. Kişiler ameliyat sonrası gün yolculuk yapabilr. Evlerine gidebilirler.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR