Doğuştan dudakları ince olan veya yaşın ilerlemesi sonucu incelen ve bu incelikten mutsuz olan kişilere, dudaklarını dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak amacıyla uygulanan yönteme ve bu işlemde kullanılan malzemelere dudak dolgusu denir.

En çok kullanılan malzeme hyaluronik asittir.  Tabiki her marka aynı etkiyi ortaya çıkarmamaktadır.  Kullanılan dolgu kaliteli ve kendini kanıtlamış olması gerekir.

Dudak dolgusu herkeste aynı standart yerlere yapılmaz. Mesela bazı insanların üst dudak kıvrımları çok belirsizdir. Öncelikle onlar belirginleştirilir.

Bazı kişilerde ağız kenarı aşağı doğrudur ve desteklenir. Bazısının dudağın kırmızı olan kısmı belirsizdir. Ağırlıklı o bölgeye yapılır. Bu arada yaş faktörü ve renkler, zevkler de mutlaka dikkate alınır. Estetik bir görünüm sağlamak gerekir. Dudak dolgusu uygulaması 5 dakikalık bir işlem ama uygulanan teknik, İşlem öncesi ve sonrası buz uygulanması çok önemli. Hem şişlik oluşmaması hem de kanamanın çabuk durması için.

Uygun süre beklendikten sonra masaj ile dolgunun dağıtılması dolgunun tüm dudağa eşit şekilde yayılmasını sağlar. Akabinde dudak kontürü için dudak çizgilerine de bir miktar dolgu enjekte edilir.

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR