Yüzde yanak sarkması,  kaş düşmesi, prejowl sulcus, marianet çizgi belrginleşmesi ve gıdı gibi problemler başlangıç safhasında ise ve yüz germe amelyatı istemeyen, nispeten daha genç kişilere uygulanabilen bir uygulamadır.  Yüzün kare yapsını üçgene çevirebilriz.

Kılçıklı ipler ile uygulanır. Bu ipler eriyen ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılır. Eriyen iplerin etki süresi 9-12 aydır . kalıcı iplerin etki süresi 2-5 yıl dır.  Genelde  lokal anestezi ile uygulanabilir. Hastanede yatış gerektirmez.  Bu yöntem ile yüz germe ameliyatları daha ileri yaştaki kişlere yapılır olmuştur.

 

Yaş almak ve bunun fizyolojik sonuçları kişiden kişiye, ırk, genetik özellikler, yaşam koşulları ve coğrafi bölge gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla birlikte ortak sonuçlar, cilt yapısında incelme, gevşeme, matlaşma, cilt altı yağ pedlerinde aşağı, içe yer değişikliği, bağ dokuda gevşeme, kemik dokuda hacim azalması ve buna bağlı görünür sarkmalar, gevşemeler, yüz yapısında yorgun ifade şeklindedir.

1- Medikal Estetik enjeksiyonu tedaviler:

Mezolifting: Mezoterapi yöntemi kullanılarak cilt kalitesini arttıran, cilt yapısını güçlendirip sıkılaştırma ve cildi parlatma etkisi olan özel ilaç kokteyllerinin cilt içine enjeksiyonusur. Seanslarla yapılarak kazanılan etkiler natürel olup, yıllık tekrarlamalar tavsiye edilir.

Botoks: Medikal estetiğin en bilinen ve yaygın uygulamaları arasındaki botoks, clostrıdıum botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksin olup, özellikle mimik kas hareketlerine bağlı çizgileri geçici olarak yok eder, düzenli olarak 4-6 ayda bir yapılan uygulamalarla özellikle üst yüzdeki çizgilerde ciddi tedavi potansiyeli vardır. İşlem sonrası etki 10 gün içinde oluşup, kişiye ve yaşam koşullarına bağlı olarak 4-6 ay sürer, özelikle üst yüz ve boyun gibi alanlarda germe etkisi daha belirgindir.

Dolgu (likid yüz germe): Hyaluronik asit, ca hidroksiapatit ve yağ dolgusu içerikleriyle yapılabilen bu uygulama günümüzde en sık hyaluronik asit dolgular şeklinde kullanılmaktadır. Dolgu maddesi uygulandığı bölgede hacim artışı ve buna bağlı bir lifting etki oluşturur. Temel olarak yanak, çene, şakak gibi alanlarda yapılan uygulamaların germe etkisi daha yoğundur, etki anında görünür, uygulanan bölge ve ürüne göre etki 6-24 ay devam eder.

2- İple Yüz Germe ( V lİFT/PDO İp Askı): Poliklinik şartlarında yapılan işlemler arasında en kısa sürede en belirgin sonuçları ortaya çıkaran yöntemdir diyebiliriz. Germe etkisi, direkt cilt altı asıcı bağ dokuya yerleştirilen organik iplerle sağlanabilmektedir. Kaş, orta, alt yüz, gıdı, boyun gibi bölgelerde uygulanabilir, kullanılan ipe göre etki 1-5 yıl arası devam eder.

3- Enerji bazlı cihazlarla ameliyatsız yüz germe tedavileri:

– Lazer tedavileri
– RF tedavileri
– HIFU tedavileri

Geri
WhatsApp TR
WhatsApp EN
Eposta

tr_TRTR